GTS poskytne pre UniCredit služby nového dátového centra

03.01.2012 - GTS Slovakia

Skupina GTS Central Europe (GTS), popredný poskytovateľ integrovaných telekomunikačných riešení v krajinách strednej a východnej Európy, poskytne pre svojho dlhodobého klienta UniCredit Bank služby nového dátového centra v Českej republike s rozlohou viac ako 60 m2. Skupina UniCredit už dlhodobo využíva služby GTS pre sekundárne umiestnenie jej dát. UniCredit, jedna z najvýznamnejších bánk na českom trhu, sa rozhodla presunúť svoje primárne dátové centrum do GTS a uzavrela dodatočnú zmluvu s prevádzkovateľom, ktorého služby doteraz využívala.

"Všetky ponuky, ktoré sme obdržali, sme dôkladne zvážili. Ponuka predložená spoločnosťou GTS bola pre nás najvýhodnejšia. Navyše máme s GTS skúsenosti a vďaka našej dlhoročnej spolupráci, vieme, že sú schopní poskytovať služby požadovanej kvality za výhodné ceny. Bezpečnosť našich dát je pre nás absolútne rozhodujúca a GTS je schopná poskytnúť nám požadovanú úroveň dodávaných služieb," uviedol Radek Kohútik, UGIS (UniCredit Global Information Services).

V súvislosti so zmenou sídla skupiny UniCredit, bolo nutné presunúť aj jej primárne dátové centrum. Sekundárne dátové centrum sa už nachádzalo v priestoroch GTS, zatiaľ čo primárne centrum sa až do sťahovania nachádzalo v sídle banky, kde ho spracovávala  dcérska spoločnosť Unicredit Bank - UGIS (UniCredit Global Information Services). V rámci zmeny sídla skupiny UniCredit Group, banka sa rozhodla využiť služby spoločnosti GTS pre hosting jej primárneho dátového centra.

GTS ponúka pre Unicredit služby v dátovom centre s rozlohou viac ako 60 m2, ktoré sa nachádza v objekte CE Colo v Prahe. CE Colo je dcérska spoločnosť skupiny GTS so zameraním na poskytovanie služieb neutrálneho dátového centra v regióne strednej a východnej Európy.

GTS momentálne prevádzkuje 14 dátových centier s rozlohou viac ako 13.000 metrov štvorcových s kapacitou výkonu viac ako 28 MW v piatich európskych krajinách (Česká republika, Maďarsko, Poľsko, Rumunsko a Slovensko).

GTS kladie veľký dôraz na celkovú bezpečnosť (fyzickej aj nefyzickej) a poskytuje špičkové SLA (zmluvy o poskytovaní služieb) pre všetky kľúčové služby vo svojich dátových centrách. Z hľadiska bezpečnosti sú vybavené niekoľkými vrstvami, vrátane obranných parametrov, CCTV, prístupových kariet, čítačiek odtlačkov prstov, klietok a 24/7 stráženej služby. Bezpečnosť je zvýšená vďaka centrálnej automatickej detekcii požiaru, či plynu a protipožiarnemu systému pre ochranu všetkých strategických oblastí v objekte. Aby bolo možné garantovať SLA pre kľúčové služby, ktoré GTS poskytuje, dizajn technickej infraštruktúry je založený na minimálnej konfigurácii N +1 pre chladenie a záložné generátory, a distribúcii 2N UPS ako štandard. To znamená, že v prípade výpadku siete GTS môže podporiť svojich zákazníkov prostredníctvom vlastných dodatočných systémov. Výkonnosť klimatizačného systému, zabezpečenie teploty a vlhkosti je neustále monitorovaná. Neustále je vykonávaný dohľad všetkých technických zložiek v dátovom centre nielen technikmi priamo na mieste, ale rovnako aj prostredníctvom centrálnej operačnej siete NOC.

Novinky

Čo sa u nás deje

GTS poskytne pre Penzias hlasové a medzinárodné služby virtuálnych privátnych sietí

26.06.2012
GTS Central Europe (GTS), popredný telekomunikačný operátor s vlastnou infraštruktúrou pôsobiaci v strednej a východnej Európe, vybuduje v Poľsku, v Rumunsku a v Maďarsku virtuálnu privátnu sieť (VPN) a poskytne hlasové služby pre Penzias, anglickú spoločnosť spravujúcu telekomunikačné systémy pre administratívne budovy.

Spoločnosť GTS spúšťa novú videokonferenčnú službu v HD kvalite, ktorá bude dostupná kedykoľvek a kdekoľvek.

14.06.2012
GTS Central Europe popredný telekomunikačný operátor s vlastnou infraštruktúrou pôsobiaci v strednej a východnej Európe spúšťa novú službu s názvom GTS Videoconference.

GTS rozširuje ponuku ethernetových služieb do ďalších krajín Európy

15.05.2012
Neustále rastúci dopyt po ethernetových službách viedol skupinu GTS Central Europe (GTS), popredného poskytovateľa integrovaných telekomunikačných riešení s vlastnou sieťou v strednej a východnej Európe, k ponuke unikátneho ethernetového produktu aj v krajinách, ktoré rozšírili jadro skupiny GTS tvorené Českou republikou, Maďarskom, Poľskom, Slovenskom a Rumunskom. Prostredníctvom svojich partnerov a ďalších kontaktov v regióne strednej a východnej Európy, GTS momentálne ponúka službu Ethernet Line aj v Bulharsku, v Chorvátsku, v Slovinsku, v Srbsku, na Ukrajine a v Turecku.
Copyright © 2009 Communica s.r.o., všetky práva vyhradené
Realizace: HyperMedia, a.s., www.hypermedia.cz
Partneři: BestSite s.r.o.
TOPlist
TOPlist