GTS Central Europe vybuduje dátovú sieť pre Ministerstvo spravodlivosti v Poľsku

05.09.2011 - GTS Slovakia

Sspoločnosť GTS Central Europe informovala, že sa stala víťazom výberového konania na vybudovanie rozsiahlej siete, ktoré vyhlásilo poľské Ministerstvo spravodlivosti. Zmluva v hodnote 6 miliónov eur bola podpísaná na 3 roky od dátumu uvedenia služby do prevádzky.

GTS Poľsko vybuduje od základov zabezpečenú privátnu IP VPN sieť. Bude slúžiť na prepojenie subjektov, ktoré podliehajú poľskému Ministerstvu spravodlivosti a nachádzajú sa v Poľsku. Projekt je strategicky dôležitý pre zabezpečenie riadneho toku informácií medzi 483 stanovišťami justičných inštitúcií. Vďaka službám poskytovaným spoločnosťou GTS poklesnú telekomunikačné náklady ministerstva hradené zo štátnej pokladnice, t.j. z prostriedkov daňových poplatníkov.

Nová sieť bude zahŕňať:

  • súčasti obsluhujúce centrálne súdne registre,
  • strediská správy informácií (IMC),
  • systém na správu účtovníctva a ľudských zdrojov (ERP),
  • centrálnu aplikáciu SAWA a
  • systém na ukladanie audiovizuálnych záznamov zo súdnych pojednávaní.


GTS okrem toho vybuduje prepojenie medzi:

  • centrálnymi prenosovými strediskami Ministerstva spravodlivosti a VPN sieťami súdov,
  • ako aj medzi odvolacími súdmi, okresnými a krajskými súdmi a organizačnými jednotkami Ministerstva spravodlivosti.


„V poslednej dobe sa nám darí získavať zákazníkov vo verejnom sektore, čo je v súlade so stratégiou dlhodobého rozvoja našej spoločnosti. Ako firma si uvedomujeme rozsah tohto projektu, zároveň sme však plne pripravení ho realizovať vďaka našim bohatým skúsenostiam a možnostiam budovania rozsiahlych sietí v národnom aj miestnom meradle. Ako súčasť skupiny GTS Central Europe dokážeme ponúkať cenovo výhodné riešenia. Dôraz kladieme na kvalitu a úsporu nákladov - kritériá, ktoré sú obzvlášť dôležité pre subjekty verejného sektora“ , uviedol Piotr Sieluk, Generálny riaditeľ GTS Poľsko.

Nová sieť bude vybudovaná pomocou IP technológie a bude vykazovať omnoho lepšie parametre ako predchádzajúce riešenie, ktoré kompletne nahradia technológie inštalované spoločnosťou GTS.

Do dva a pol mesiaca trvajúceho výberového konania sa zapojili aj nasledujúce veľké telekomunikačné spoločnosti: konzorciá TP S.A. - Exatel S.A. a ATM S.A. - ATM SI S.A.,
ako aj Netia S.A.

 

Novinky

Čo sa u nás deje

GTS poskytne pre Penzias hlasové a medzinárodné služby virtuálnych privátnych sietí

26.06.2012
GTS Central Europe (GTS), popredný telekomunikačný operátor s vlastnou infraštruktúrou pôsobiaci v strednej a východnej Európe, vybuduje v Poľsku, v Rumunsku a v Maďarsku virtuálnu privátnu sieť (VPN) a poskytne hlasové služby pre Penzias, anglickú spoločnosť spravujúcu telekomunikačné systémy pre administratívne budovy.

Spoločnosť GTS spúšťa novú videokonferenčnú službu v HD kvalite, ktorá bude dostupná kedykoľvek a kdekoľvek.

14.06.2012
GTS Central Europe popredný telekomunikačný operátor s vlastnou infraštruktúrou pôsobiaci v strednej a východnej Európe spúšťa novú službu s názvom GTS Videoconference.

GTS rozširuje ponuku ethernetových služieb do ďalších krajín Európy

15.05.2012
Neustále rastúci dopyt po ethernetových službách viedol skupinu GTS Central Europe (GTS), popredného poskytovateľa integrovaných telekomunikačných riešení s vlastnou sieťou v strednej a východnej Európe, k ponuke unikátneho ethernetového produktu aj v krajinách, ktoré rozšírili jadro skupiny GTS tvorené Českou republikou, Maďarskom, Poľskom, Slovenskom a Rumunskom. Prostredníctvom svojich partnerov a ďalších kontaktov v regióne strednej a východnej Európy, GTS momentálne ponúka službu Ethernet Line aj v Bulharsku, v Chorvátsku, v Slovinsku, v Srbsku, na Ukrajine a v Turecku.
Copyright © 2009 Communica s.r.o., všetky práva vyhradené
Realizace: HyperMedia, a.s., www.hypermedia.cz
Partneři: BestSite s.r.o.
TOPlist
TOPlist