GTS Central Europe sa pripojila k virtuálnej ethernetovej platforme spoločnosti ancotel

19.12.2011 - GTS Slovakia

GTS Central Europe (GTS), popredný telekomunikačný operátor a poskytovateľ služieb dátových centier v strednej a východnej Európe (CEE) sa pripojil k virtuálnej ethernetovej platforme spoločnosti ancotel. Toto spojenie pomôže GTS získať efektívny prístup do skupiny Global Ethernet Partners. Medzinárodní operátori budú mať odteraz ďalšiu možnosť ako jednoducho a efektívne rozširovať svoju ethernetovú konektivitu v regióne strednej a východnej Európy.

Virtuálna ethernetová platforma spoločnosti ancotel umiestnená vo Frankfurte funguje podobne ako ethernet exchange a umožňuje tak operátorom komunikovať s inými operátormi prostredníctvom jediného pripojenia. Táto možnosť zaistí zákazníkom GTS bezproblémové prepojenie prostredníctvom siete GTS Ethernet, ktorá v súčasnosti spája viac ako 13 000 budov na Slovensku, v Čechách, Maďarsku, Poľsku a Rumunsku, a ktorých počet každý mesiac narastá o ďalších 100 budov. Rozšírenie siete pomocou tohto typu prepojenia umožní operátorom nadväzovať požadované spojenia rýchlo, jednoducho a bez potreby veľkých investícií.

„Počas uplynulých rokov GTS investovala značné prostriedky do vybudovania homogénnej ethernetovej koncovej platformy v regióne CEE. Geografické pokrytie je to, čo nás odlišuje od konkurencie. Napriek tomu sa aj naďalej zameriavame na hľadanie nových spôsobov poskytovania ethernetových služieb v miestach, kam nemáme priamy dosah,“ uviedol viceprezident spoločnosti a manažér medzinárodných služieb Bruce Garrison. “Naše rozhodnutie napojiť sa na virtuálnu ethernetovú platformu spoločnosti ancotel je ďalším krokom po pripojení s Equinix Carrier Ethernet Exchange, ktoré sme zrealizovali v októbri tohto roku, a dopĺňa existujúce E-NNI prepojenia s našimi partnermi.“

“Ethernetové služby spoločnosti ancotel s názvom vmmr.® (virtual meetme room) zvyšuje konkurencieschopnosť a flexibilitu telekomunikačných operátorov a poskytovateľov služieb na rýchlo sa rozširujúcom trhu ethernetových služieb,“ uviedol výkonný riaditeľ spoločnosti ancotel K. J. Orth. Účasť GTS si veľmi vážime. Operátorom pomáha uspokojiť rastúci dopyt zákazníkov v regióne strednej a východnej Európy po ethernetových službách najvyššej kvality. Na spoluprácu so spoločnosťou GTS sa už teraz tešíme.“

GTS je prvým a jediným operátorom v regióne CEE, ktorý ponúka služby s certifikáciou MEF-9 a MEF-14. Sieťoví inžinieri spoločnosti patria zároveň medzi prvých v regióne, ktorí absolvovali profesionálny certifikačný program MEF v oblasti ethernetových služieb. Združenie Metro Ethernet Forum zároveň spoločnosti GTS udelilo v rámci Carrier Ethernet Awards ocenenie „Regionálny poskytovateľ služieb roka - EMEA 2011“ a potvrdilo tak jej popredné postavenie v oblasti ethernetových služieb v regióne.

 

Novinky

Čo sa u nás deje

GTS poskytne pre Penzias hlasové a medzinárodné služby virtuálnych privátnych sietí

26.06.2012
GTS Central Europe (GTS), popredný telekomunikačný operátor s vlastnou infraštruktúrou pôsobiaci v strednej a východnej Európe, vybuduje v Poľsku, v Rumunsku a v Maďarsku virtuálnu privátnu sieť (VPN) a poskytne hlasové služby pre Penzias, anglickú spoločnosť spravujúcu telekomunikačné systémy pre administratívne budovy.

Spoločnosť GTS spúšťa novú videokonferenčnú službu v HD kvalite, ktorá bude dostupná kedykoľvek a kdekoľvek.

14.06.2012
GTS Central Europe popredný telekomunikačný operátor s vlastnou infraštruktúrou pôsobiaci v strednej a východnej Európe spúšťa novú službu s názvom GTS Videoconference.

GTS rozširuje ponuku ethernetových služieb do ďalších krajín Európy

15.05.2012
Neustále rastúci dopyt po ethernetových službách viedol skupinu GTS Central Europe (GTS), popredného poskytovateľa integrovaných telekomunikačných riešení s vlastnou sieťou v strednej a východnej Európe, k ponuke unikátneho ethernetového produktu aj v krajinách, ktoré rozšírili jadro skupiny GTS tvorené Českou republikou, Maďarskom, Poľskom, Slovenskom a Rumunskom. Prostredníctvom svojich partnerov a ďalších kontaktov v regióne strednej a východnej Európy, GTS momentálne ponúka službu Ethernet Line aj v Bulharsku, v Chorvátsku, v Slovinsku, v Srbsku, na Ukrajine a v Turecku.
Copyright © 2009 Communica s.r.o., všetky práva vyhradené
Realizace: HyperMedia, a.s., www.hypermedia.cz
Partneři: BestSite s.r.o.
TOPlist
TOPlist